תרבות

אקסית של ארמי האמר מאשימה אותו באלימות פיזית

פייג’ לורנז, שניהלה מערכת יחסים עם השחקן ארמי האמר (“הרשת החברתית”, “קרא לי בשמך”) חשפה כי האמר הפיץ תמונות אינטימיות שלה ללא הסכמתה, התעלל בה רגשית ובמקרה אחד אף “סימן” אותה וחרט את האות הראשונה של שמו בסמוך לאיבר מינה. “הוא דיבר על יחסי בדס”ם”, אמרה, “אבל זה ממש מחוץ לזה ומעבר לזה”. שימו לב: הכתבה מכילה תיאורי אלימות בשבועיים האחרונים הפך ארמי האמר (“הרשת החברתית”, “קרא לי בשמך”) משחקן הוליוודי עסוק לגבר רעיל לכאורה שעומד במרכזו של אסון יחצ”ני ובמרכזה של אחת ההתמוטטויות המפוארות והמפורטות שאירעו לכוכב בסדר הגודל שלו. תקציר הפרקים האחרונים: בתחילת החודש פורסמו צילומים מתוך התכתבות פרטית של האמר, בהם תיאר בפירוט שורה של הרגלים מיניים הכוללים אלימות והשפלה, שבשיאם כינה האמר את עצמו “קניבל”. עדויות נוספות – חלקן מצד נשים שהיו במערכות יחסים מסוגים שונים עם האמר ואחרות שנלקחו מתוך חשבון אינסטגרם סודי שניהל השחקן – חשפו דפוס של התנהגות מבזה כלפי נשים וצריכה עקבית של סמים – דבר שנאסר על האמר לעשות כחלק מהסדרי הראייה שלו מול רעייתו לשעבר (השניים התגרשו השנה אחרי נישואים בני עשור, ויש להם שני ילדים משותפים).

ולמרות שהכותרות הצבעוניות אודות האמר וחייו התמקדו, כמצופה, בוידויי הקניבליות של השחקן, העדויות על התנהגותו האלימה ממשיכות להצטבר בשבועות שחלפו מאז הפרסום הראשון של התכתבויותיו. מי שבחרה לחשוף את יחסיה עם האמר היא פייג’ לורנז, סטודנטית ומשפיענית רשת בת 22, שניהלה מערכת יחסים בת כמה חודשים עם האמר בסוף 2020. לורנז דיברה עם “פייג’ סיקס”, מדור הרכילות של הניו יורק פוסט, וסיפרה תחילה על ראשית ההיכרות בינה ובין האמר: “(הוא) בנה איתי אמון כדי להקל עליי להיכנס לאזורים אפלים יותר. הוא היה מחמיא לי ואומר דברים שגרמו לי להרגיש על גג העולם”.

אולם לפי לורנז, כבר מרגעיו הראשונים של הקשר חדרו אליו אלמנטים של שליטה: “בפעם הראשונה שנפגשנו הוא ביקש שאקרא לי ‘אדוני’ או ‘אבאלה’. זה לא הרתיע אותי, חשבתי ‘זאת יכולה להיות הרפתקה נחמדה וכיפית’ והוא מצא חן בעיניי”. לורנז תיארה דפוסים של מה שמכונה טיפוח (Grooming) – יצירת קשר רגשי חזק בין תוקף פוטנציאלי לקורבנותיו כדי שירגישו מיוחדים ואוהבים, מה שימנע מהם מלדווח לסביבתם על ההטרדות או התקיפות – ואמרה “(ארמי) ידע מה הוא עושה וידע איך לגרום לי להסכים לעשות את הדברים האלה, הוא חכם מאוד בתחומים האלה”.

ה”דברים האלה” שלורנז מתייחסת אליהם כוללים התנהגויות מיניות שמערבות סכנה גופנית. “היו נורות אדומות לאורך מערכת היחסים”, אמרה לורנז, “אבל התעלמתי מהן כי הרגשתי לפעמים בטוחה מאוד. הוא דיבר על יחסי בדס”ם מסורתיים – אבל זה לא מה שהיה. זה ממש מחוץ לזה ומעבר לזה”. לורנז סיפרה כי לדעתה “הוא נהנה להכאיב לנשים, ומשתמש בבדס”ם כסיפור כיסוי”. לורנז סיפרה כי היא והאמר התנסו ב-knife play, פרקטיקה בדס”מית של שימוש בסכינים כחלק מסיטואציה מינית. במהלך אחד ממפגשיהם, לדבריה, האמר חתך את בגדיה בסכין כדי להסירם, ובהמשך גם חרץ בעורה את האות A – האות הראשונה של שמו הפרטי – בסמוך לאיבר מינה. לורנז גיבתה את דבריה בתמונה פרטית שסיפקה, בה נראית האות חרוטה בסמוך למפשעתה.

“פשוט שכבתי ונתתי לזה לקרות”, סיפרה לורנז על האירוע, “לא ידעתי מה לעשות או לומר. עם כל הצער שבדבר, רציתי שהוא יחבב אותי ושירגיש שאני בעניין של מה שהוא רוצה”. האמר השמיע גם בפני לורנז מחשבות על פגיעה בבני אדם וצריכה של בשרם. היא מספרת כי האמר רצה “לצרוך” אותה ואמר שהוא רוצה להסיר את אחת מצלעותיה ולאוכלה. “חשבתי שהוא מתבדח”, אמרה, “זה לא הותיר רושם של משהו שהוא היה רציני לגביו עד שהוא התחיל להעלות את זה כמה פעמים”. פרסום העדויות של נשים נוספות ששמעו מהאמר ציטוטים דומים הוא מה שעודד את לורנז להתלונן – “רק אז הבנתי, ‘וואו, זה מפחיד ממש'”.

לורנז אמרה גם כי המפגשים עם האמר כללו אלימות פיזית שהותירה סימני חבורות בגופה. “הוא רצה שאשוויץ בהם ושאתגאה בהם”, אמרה לורנז. “שאלתי, ‘איך אני אמורה לפגוש אנשים כשיש לי סימנים כחולים?’, והוא אמר ‘זאת הנקודה’. אני חושבת שזה היה חלק מהסימון”. בנוסף, לפי דבריה של לורנז, האמר התגאה בפצעים שהותיר בה בפני חבריו ושלח להם תמונות של האות שחתך וצילק בעורה. “הוא תמיד סיפר לי אחרי שהיה חוזר מחדר הכושר שהוא משוויץ לחברים שלו על ה-A שהוא סימן בי”, אמרה. “קיבלתי הודעה פרטים שנכתב בה שארמי שולח תמונות שלי קשורה בלי שאדע על כך. לא ידעתי אפילו שהתמונות קיימות או איך הן נראות. אני לא יודעת אם קשרו לי את העיניים”.

לורנז סיפרה כי סיימה את הקשר עם האמר אחרי שהשחקן גרם לה לתחושה “מוזרה ומגעילה ומבחילה”. היא נעזרת כיום בטיפול פסיכולוגי כדי להתמודד עם הקשר, וסיפרה “לוקח הרבה זמן להבין מה קרה ואיך מישהו תמרן אותך. החלק הקשה ביותר הוא זה של ההסכמה, וזה באמת מסובך. מבחינה רגשית ופסיכולוגית, גם לך יכולה להיות טראומה. זה מגעיל שהוא כופה על נשים את המצבים האלה, זה מסוכן. (אבל) ללמוד איך להגיד ‘לא’ זה שיעור נפלא ולא הבנתי עד כמה הוא חשוב”. החתך בצורת האות A שהאמר ביצע בגופה של לורנז | צילום: SplashNews

לורנז הדהדה את הדברים שאמרה ל”פייג’ סיקס” גם בחשבון האינסטגרם שלה. בתחילת השבוע היא פרסמה שם פוסט ובו כתבה”כל גבר שמפנטז על אונס, רמיסת גוף, אכילה או חיתוך בסכין מהווה סכנה לכל הנשים… אנחנו, כנשים, חייבות להגן אחת על השנייה ולהתריע מפני התנהגות מניפולטיבית. גברים יכולים להשתמש בבדס”ם ושאר התהגויות מיניות לא נורמטיביות כדי לפגוע בנשים ולהשפיל אותן להנאתם המינית. בחסות קהילה ליברלית למראה, הם יכולים לכפות את עצמם על נשים בקלות… לצערי, למדתי את זה בדרך הקשה, וזה לא מה שאני רוצה שיקרה לנשים אחרות. אני אחקור ואברר כמו שצריך בפעם הבאה, ואני מקווה להקים ארגון צדקה שמוקדש לחינוך מיני בריא”.

דובריו של האמר, שפרש בשבוע שעבר מתפקיד בקומדיה רומנטית שהיה צפוי לצלם לצד ג’ניפר לופז, הכחישו את כל טענותיה של לורנז. “כל אינטראקציה עם האישה הזו, או עם כל פרטנרית אחרת, נעשו בהסכמה מלאה – הנושאים דוברו לפני כן והוסכמו באופן הדדי בין שני הצדדים. הסיפורים (על האמר) שמונצחים בתקשורת הם ניסיון מוטעה לייצר סיפור חד-צדדי במטרה להכפיש את המוניטין של מר האמר”.מתמודדת עם קשר זוגי אלים? את לא לבד.

 
   

כתבות נוספות

כתבות באותה קטגוריה

Back to top button